POMOC PŘI VÝBĚRU

Toužíte po těchto krásných a neuvěřitelných kočkách, nebo Vás natolik zaujaly, že jste se zamilovali?Jen si pro začátek položte pár důležitých otázek:

Jste rozhodnutí pro přísavku, která s Vámi bude sdílet třeba i rameno a postel, bude Vám u všeho asistovat, a bude Vám neustále v patách?
Máte někoho, komu můžete právoplatného člena rodiny svěřit v době dovolené či nějakého odcestování, popřípadě zajistit aby mohl s Vámi?
Budete mít dostatek času?
Jste rozhodnutí o každodenní starost a kvalitní péči, několik let?              

V tom případě směle do toho!

Platí pro všechna plemena nejen pro sphynx!

Budˇte obezřetní a neunáhlete se, informujte se o chovatelské stanici a navštivte ji. 

Každá chovatelská stanice Vás ráda uvítá, ale prosím berte to zodpovědně, chovatelé jsou lidé, kteří mají právo na svůj soukromý život, rádi se Vám budou věnovat, ale neobírejte jej zbytečně o čas.

Měli byste být přivítáni kočkami veselými, čistými zdravě vypadajícími, bez známek kašlání, kýchání, oteklých očí, průjmu.

U chovatele by mělo být čisto, ale může vás překvapit pach nekastrovaných kocourů.

Chovná stanice neznamená, že zvířata žijí v klecích ba někde odděleně, je to termín, který se používá v organizaci sdružující chovatele koček, je to vlastně, ochranná známka registrované CHS pod určitým jménem.

Chovatel by měl byt ochotný a nápomocný, před i po prodeji. Měl by Vám věnovat svůj čas a zodpovědět všechny dotazy. Nestyd´te se ptát, neexistují hloupė otázky. Dobrý chovatel chápe. že jste nováčci a se vším vám rád poradí a pomůže.

Bude se určitě také mnoho ptát. Není to z pouhé zvědavosti. Chce se jen přesvědčit, že jeho kočíčí miminko najde dobrý domov, kde bude milováno a dostane se mu té nejlepší péče.

Odběrem kotěte s dobrým chovatelem kontakt nekonči, ba naopak začíná, chovatelský servis je samozřejmosti, můžete se na chovatele obrátit s jakýmkoli problémem a naopak i chovatele velmi zajímá růst jeho odchovu, však ve většině případů najdete nové přátelství.

S novým členem domácnosti, které by mělo být plně očkované, odčervené (či koprologicky testováno)  a většinou čipované, si odnesete rodokmen (registraci u non fife clubu ), smlouvu, popřípadě něco do začátku.

Nikdy si neberte kotě mladší 12 týdnů

Ani péčí nonstop 24 hodin mu nikdy nenahradíte matku a její socializaci

Věřte, že kotě odtrhnuté brzy od matky bude mít problém, který poznáte v dospělém věku, a nebude mít problém jen on, věřte, že i Vy!


Jsou koťátka schopná sami jíst od 6 týdnů věku, ale to rozhodně neznamená, že jsou samostatné a mámu nepotřebují!

Vyhýbejte se odchovu bez PP 


Nezapomeňte CHS dělá patřičné genetické testy a nemocné jedince vyřazuje.

Nechte si testy předložit ! 

JĚDINĚ PP (PRŮKAZ PŮVODU) VÁM ZARUČÍ, ŽE SI ODNÁŠÍTE KOČKU DANÉHO PLEMENE.

Já říkám, že najdete mezi množiteli lidi "dobré" a mezi chovateli lidi "zlé". 
To, ale neznamená, že množitele podporuji, rozhodně ne!
Aby člověk objevil a nepodporoval, musí hledat, navštívit aspoň dvě - tři CHS aby,zjistil že někde asi není něco v pořádku.
Když chceme dům nebo dobré jídlo, taky nekoupíme první, co vidíme, ale pečlivě vybíráme a zvažujeme, tak proč nehledáme takto společníka na celý jeho život, prostě člena rodiny?
Rozhodně doporučím nasbírat, co nejvíce informací v dnešní době internetu to už není žádný problém.
Prosím, nepodporujte množitele a pokud nemůžete investovat tolik peněz za plemeno, které jste si vybrali, navštivte útulek, je tam plno opuštěných dušiček, co čekají na svůj domov a lásku. V útulku Vám o kočičce vždy řeknou vše potřebné a poradí, navíc kočičky jsou ošetřené, očkované a kastrované, není čeho se bát.

Množitelé své odchovy netestují a tím hatí práci chovatele. Vypouštějí do světa kočičky se špatnými genetickými předpoklady, se skrytými vadami, nemocemi, které se mohou projevit mnohem později a pak je velká bolest stát před ortelem své smrtelně nemocné kočičky. Toto Vám množitel nikdy neřekne, nikdy řešit nebude a čelem se k tomu nikdy nepostaví. Většinou koťata krmí nejlevnějším krmivem a rychle "pakuje" koťata z domu, klidně je i doveze až za Vámi. A na nějaký kontakt s Vámi už není zvědavý, takže jste možná ušetřili, kdo ví.

Protože má kočka PP neznamená, že musíte absolvovat výstavu.
Zaručí Vám PP povahu kotěte, jeho výbornou socializaci, kvalitní péči a zdraví ???


PP zaručují jistou kvalitu a zodpovědnost chovatele.
Každé kotě je osobností, s povahou se rodí, my jí můžeme ovlivnit svým přístupem (stálým kontaktem, jemným zacházením, hraním a citlivou, ale důslednou výchovou, lze přirozenou hravost, přítulnost a inteligenci ještě zintenzivnit. Koťata od chovatelů věnujících se chovu důsledně a intenzivně, jsou výjimeční společníci a mazlíci), takže můj názor zní, že socializaci a kvalitní péči, solidní CHS rozhodně zaručit může.


A zdraví? U solidní CHS je samozřejmě nesrovnatelně vyšší šance zdraví, s garancí být nápomocen. Testováním genetických nemocí se chov pečlivě hlídá, potřebné jedince vyřazují. Příchod domů :
Přepravku položíme v místnosti a počkáme, až koťátko samo vyleze, starší kočičce to může trvat déle.
Nezapomeňme ukázat misky s vodou, jídlem a záchůdek.
Na pár dní si vezměte volno, abyste spolu mohli strávit více času a zvyknout si na sebe.
Koťátko, je hravé vydá se okamžitě drze vše zkoumat, proto domov připravíme, jako bychom měli doma dvouleté dítě. Zkuste se na vše podívat kočičíma očima. 

Nebojte i starší kočička si zvykne na nový domov, určitě to chce více trpělivosti, ale vzájemnými silami se to dá zvládnout.
Pokud máte nějaké otázky neváhejte se zeptat. 


Nekopírujte mé texty. Děkuji.